TAZU CREDIT LIMITED presenteert een financieel profiel in een vroeg stadium dat acht maanden aan werkelijke bedrijfsgegevens combineert met een modelgebaseerde projectie tot 2028. De voorbereidende pre-launchperiode vanaf de oprichting op 29 augustus 2025 tot de vergunningverlening op 24 december 2025 werd volledig gefinancierd uit het kapitaal van de eigenaren, zonder kredietverlening, zonder leningportefeuille en zonder externe schuld. Het bedrijf begon zijn operationele fase bij de vergunningverlening met een startpositie in contanten van 122.300 EUR. De eerste acht maanden van kredietverlening (januari tot augustus 2026) leverden 140 leningen op, 349.081 EUR aan uitbetalingen en 41.864 EUR aan inkomsten, eindigend met een winst vóór belastingen van 4.603 EUR — ongeveer 11,0% van de inkomsten — en was daarmee binnen het eerste bedrijfsjaar winstgevend, zonder dat er kredietverliezen werden geregistreerd gedurende deze periode. Het financiële model projecteert vervolgens een winst vóór belastingen in elk prognosejaar — 57.207 EUR in 2026, 973.334 EUR in 2027 en 538.310 EUR in 2028 — naarmate de leningportefeuille schaalt naar een piek van 1,49 miljoen EUR eind 2026 op het externe programma van 2.450.000 EUR, waarna deze normaliseert naarmate dat programma wordt terugbetaald. De rentebaten stijgen van 313.714 EUR in 2026 naar 2.174.383 EUR in 2027 — een stijging van 6,9× — voordat ze dalen naar 1.341.659 EUR in 2028, naarmate de gefinancierde portefeuille wordt afgebouwd tot een niveau dat wordt ondersteund door het eigen kapitaal van het bedrijf.
Alle cijfers worden gepresenteerd in EUR. Het bedrijf opereert in Keniaanse shilling, omgerekend naar euro tegen een enkele vaste veronderstelde koers van ongeveer 149,9 KES per euro, die uniform op alle perioden wordt toegepast, zodat geen enkele wisselkoersbeweging tussen perioden de euroreeks beïnvloedt; omdat de shilling zweeft ten opzichte van de euro, dragen de euro-equivalenten een valutatranslatiegevoeligheid voor een op euro gebaseerde investeerder die de in shilling uitgedrukte economie van de leningportefeuille niet beïnvloedt. De Keniaanse vennootschapsbelasting van 30,0% wordt toegepast op de cumulatieve positieve belastbare winst, waarbij verliezen van vóór de handelsactiviteiten en uit de eerste maanden worden verrekend met latere winsten. De startpositie in contanten van 122.300 EUR bij de vergunningverlening bestaat uit het gestorte aandelenkapitaal van ongeveer 3.336 EUR (500.000 KES) en aanvullende middelen die door de eigenaren zijn bijgedragen vanuit persoonlijk spaargeld en als eigen vermogen worden behandeld in plaats van als een lening van aandeelhouders. De prognosehorizon (september 2026 tot december 2028) weerspiegelt de aannames voor de lanceringsfase met betrekking tot prijsstelling, wanbetalingsgedrag, portefeuille-schaling en opname van externe schulden; de acht maanden aan feitelijke gegevens maken het mogelijk om de vroege aannames van het model te vergelijken met de eerste operationele ervaring, maar nog niet met een volledig gerijpte cyclus, aangezien de wanbetalingsprestaties van cohorts pas in de daaropvolgende kwartalen duidelijk zullen worden.
Pre-launchperiode (augustus–december 2025)
De periode vanaf de oprichting op 29 augustus 2025 tot de vergunningverlening op 24 december 2025 was een voorbereidende fase waarin het bedrijf de noodzakelijke goedkeuringen en registraties verkreeg, zijn krediet- en compliancekader ontwikkelde en zijn web-kredietplatform voorbereidde. De regelgevende mijlpalen culmineerden op 24 december 2025, toen de Centrale Bank van Kenia zowel de goedkeuring van de bedrijfsnaam als de Digital Credit Provider-licentie uitgaf; het bedrijf is daarnaast geregistreerd als verwerkingsverantwoordelijke bij het Office of the Data Protection Commissioner. Er bestond in deze periode geen leningportefeuille of externe schuld, en de beperkte opstartkosten werden volledig gefinancierd uit het kapitaal van de eigenaren. De kredietverlening begon in januari 2026, enkele weken nadat de vergunning was verleend, en de operationele fase begint dienovereenkomstig vanuit een onbezwaarde startpositie.
Huidige feitelijke gegevens (januari–augustus 2026)
Regel | Aantal leningen | Volume (EUR) | Gem. ticket (EUR) | Aandeel volume |
Individueel (consument) | 118 | 248.057 | ~2.102 | 71,1% |
Zakelijk (mkb) | 22 | 101.024 | ~4.592 | 28,9% |
Totaal | 140 | 349.081 | ~2.494 | 100,0% |
De individuele lijn is goed voor 118 van de 140 leningen in aantal — 84,3% — en voor 71,1% van de uitbetalingen in waarde, met een gemiddeld ticket van ongeveer 2.102 EUR, wat een orde van grootte boven het digitale krediet-ticket voor de massamarkt ligt, terwijl de zakelijke lijn een groter gemiddeld ticket van ongeveer 4.592 EUR op 22 leningen heeft. Gedurende de acht maanden boekte het bedrijf een omzet van 41.864 EUR, tegenover directe kredietkosten van 4.162 EUR en bedrijfskosten van 33.099 EUR, eindigend met een winst vóór belastingen van 4.603 EUR — ongeveer 11,0% van de omzet — en, na een belastingheffing van 335 EUR op de cumulatieve winst behaald in augustus, een nettowinst van 4.269 EUR. Er werden gedurende de periode geen lening-wanbetalingen geregistreerd: elk risico werd persoonlijk getoetst, en bij een volume van 140 leningen kan de kwaliteit van het klantenbestand worden gehandhaafd door individuele selectie. De leningportefeuille sloot augustus 2026 af op 116.710 EUR, ruim onder de cumulatieve uitbetaling, wat de snelle omloop van de individuele lijn met korte looptijd weerspiegelt.
Deze acht maanden vormen de enige bedrijfsgeschiedenis van het bedrijf en moeten niet lineair worden geëxtrapoleerd. Het gerealiseerde verliespercentage van nul is evenzeer een functie van de schaal als van de acceptatie: een portefeuille van 140 met de hand geselecteerde kredietnemers is niet representatief voor de trechter die het bedrijf moet openen om het externe programma uit te voeren, en naarmate de maandelijkse originering vermenigvuldigt, verbreedt de klantenpool en zullen de wanbetalingsniveaus stijgen naar marktconform gedrag. Het model extrapoleert de werkelijke verlieservaring dan ook niet: het introduceert wanbetalingsaannames op lijnniveau van 8,0% (individueel) en 4,0% (zakelijk) vanaf het punt van schalen in september 2026, aflopend naar 4,0% en 2,0% tegen 2028 naarmate de acceptatie rijpt — een doelbewust conservatieve afwijking van de werkelijke cijfers in plaats van een voortzetting ervan. De zakelijke cohorts met een langere looptijd waren in de werkelijke periode ook nog niet volledig gerijpt.
Verwachte winst-en-verliesrekening (september 2026 – december 2028)
Indicator (EUR) | 2026F | 2027F | 2028F |
Rente-inkomsten (omzet) | 313.714 | 2.174.383 | 1.341.659 |
Kosten van externe financiering | (59.292) | (177.804) | — |
Netto rente-inkomsten | 254.422 | 1.996.579 | 1.341.659 |
Verwachte kredietverliezen (wanbetalingen) | (63.908) | (476.804) | (196.589) |
Risico-gecorrigeerde netto rente-inkomsten | 190.514 | 1.519.775 | 1.145.070 |
Directe kredietkosten | (31.607) | (105.441) | (72.760) |
Bedrijfskosten | (101.699) | (441.000) | (534.000) |
Bedrijfswinst (vóór belastingen) | 57.207 | 973.334 | 538.310 |
Belasting (vennootschapsbelasting, 30,0%) | (16.116) | (292.000) | (161.493) |
Nettowinst | 41.092 | 681.334 | 376.817 |
Metriek | 2026F | 2027F | 2028F |
Marge vóór belastingen (bedrijfswinst / omzet) | 18,2% | 44,8% | 40,1% |
Nettomarge (nettowinst / omzet) | 13,1% | 31,3% | 28,1% |
Kosten-batenverhouding (bedrijfskosten / omzet) | 32,4% | 20,3% | 39,8% |
Directe-kostenratio (directe kosten / omzet) | 10,1% | 4,8% | 5,4% |
Verlies bij uitgifte (kredietverliezen / uitbetaling) | 2,3% | 6,3% | 3,5% |
Debt-to-equity (jaareinde) | 8,8× | 0,0× | 0,0× |
Afsluitende uitstaande portefeuille (EUR) | 1.486.550 | 810.950 | 1.165.000 |
Afsluitende kaspositie (EUR) | 73.354 | 30.288 | 53.055 |
Omdat de individuele portefeuille met een korte looptijd meerdere keren per jaar omgaat, zou een conventioneel rendement op de gemiddelde uitstaande portefeuille niet representatief zijn; de bovenstaande operationele metrieken worden uitgedrukt tegenover omzet, uitgifte en de balans aan het jaareinde. Het bedrijf is vanaf het eerste bedrijfsjaar op het niveau van het volledige jaar winstgevend — de werkelijke winst van januari-augustus wordt meegenomen naar een sterk schalend laatste kwartaal van 2026 — in tegenstelling tot de verliezen in het lanceringsjaar die typerend zijn voor de sector. De omzet stijgt naar 2027 op basis van portefeuille-schaling ondersteund door externe financiering en daalt vervolgens naar 2028, omdat de externe schuld in oktober 2027 volledig wordt terugbetaald en de gefinancierde leningportefeuille krimpt, waardoor de rente-inkomsten dalen, zelfs terwijl nieuwe uitgiften op een hoog niveau doorgaan. De totale uitgifte schaalt van 2.794.081 EUR in 2026 naar 7.547.000 EUR in 2027 en 5.620.000 EUR in 2028, waarbij de mix gedurende de hele periode individueel geleid blijft — het aandeel van de individuele lijn in de uitgifte gaat van 63,3% naar 70,8% en vervolgens 66,2%, waarbij de zakelijke lijn het saldo draagt. De uitstaande portefeuille piekt op 1,49 miljoen EUR eind 2026, krimpt naar 0,81 miljoen EUR eind 2027 naarmate het programma wordt terugbetaald, en bouwt zich opnieuw op tot 1,17 miljoen EUR eind 2028 uit ingehouden winsten.
Directe kredietkosten en bedrijfskosten groeien beide mee met de activiteit — directe kosten van 31.607 EUR naar 72.760 EUR en bedrijfskosten van 101.699 EUR naar 534.000 EUR — waarbij de laatste de geplande opbouw van het personeelsbestand van persoonlijke klantmanagers en interne IT-staf weerspiegelt. De kosten-batenverhouding verbetert van 32,4% in 2026 naar 20,3% in 2027 en stijgt naar 39,8% in 2028, omdat de omzet van 2028 normaliseert na de piek met hefboomwerking in 2027, terwijl het uitgebreide team behouden blijft; de directe-kostenratio daalt van 10,1% naar ongeveer 5% naarmate de volumes schalen. Het geprojecteerde verlies bij uitgifte stijgt van 2,3% in 2026 naar 6,3% in 2027 voordat het afzwakt naar 3,5% in 2028 — een bewuste afwijking van de nul gerealiseerde verliezen van de eerste acht maanden, wat de verbreding van de klantentrechter naarmate volumes vermenigvuldigen weerspiegelt; het model vertrouwt slechts geleidelijk op veronderstelde acceptatierijping, in plaats van op het behouden van de verliesniveaus van de lanceringsperiode op schaal.
De hefboomwerking is gematigd en dooft zichzelf uit. De debt-to-equity-ratio piekt op ongeveer 8,8× rond de jaarwisseling 2026–2027 — externe schuld van 1.400.000 EUR ten opzichte van een eigen vermogen van ongeveer 159.904 EUR eind 2026 — en daalt tot nul in oktober 2027 naarmate het programma volledig wordt terugbetaald; in 2028 wordt geen schuld meegedragen. De basis van het eigen vermogen is klein, met 122.300 EUR bij de lancering en ongeveer 159.904 EUR eind 2026, wat de capaciteit beperkt om ongunstige krediet- of liquiditeitsuitkomsten op te vangen, en er wordt in de prognose geen verdere injectie van eigen vermogen aangenomen: het bedrijf financiert de portefeuilleopbouw uit het externe programma en betaalt deze terug uit de operationele kasstroom, waarbij het eigen vermogen wordt heropgebouwd via ingehouden winsten tot ongeveer 841.238 EUR eind 2027 en 1.218.055 EUR eind 2028. De kaspositie aan het jaareinde blijft gedurende de gehele periode positief — 73.354 EUR eind 2026, 30.288 EUR eind 2027 en 53.055 EUR eind 2028 — met aanzienlijk lagere dalen gedurende het jaar. De Keniaanse vennootschapsbelasting van 30,0% is van toepassing op de cumulatieve positieve winst, tegen een effectief tarief van ongeveer 28,2% in 2026 — wat de verrekening van het verlies van vóór de handelsactiviteiten uit 2025 weerspiegelt — en 30,0% daarna.
Externe financieringsstructuur
Indicator (EUR) | 2026F | 2027F | 2028F |
Openingssaldo externe schuld | 0 | 1.400.000 | 0 |
Nieuwe externe schuld opgenomen | 1.400.000 | 1.050.000 | 0 |
Externe schuld terugbetaald | — | (2.450.000) | 0 |
Afsluitend saldo externe schuld | 1.400.000 | 0 | 0 |
Kosten van externe financiering (V&W) | 59.292 | 177.804 | 0 |
De externe financiering omvat een programma van 2.450.000 EUR, getrokken in veertien tranches — twee per maand van september 2026 tot maart 2027 — gestructureerd als bullets in twee prijsbanden: 1.400.000 EUR verdeeld over zeven tranches van 200.000 EUR tegen 22,9% per jaar over vijf maanden, en 1.050.000 EUR verdeeld over zeven tranches van 150.000 EUR tegen 16,9% per jaar over zeven maanden, een gewogen gemiddelde kostenpost van ongeveer 20,3% per jaar. Dit zijn dure kapitaalkosten die een aanzienlijk deel van de spread verbruiken en een strakkere beperking zouden worden als de economie van de portefeuille zou verzwakken. De tranches worden bij afloop niet geherfinancierd: elk wordt terugbetaald wanneer deze verschuldigd is, dus de stapel piekt op 2.050.000 EUR in maart 2027 en amortiseert naar nul tegen oktober 2027. De totale rente over de looptijd van het programma is 237.096 EUR — 59.292 EUR in 2026 en 177.804 EUR in 2027 — en terugbetalingen van 2.450.000 EUR van februari tot oktober 2027 lossen de faciliteit volledig in, waardoor het bedrijf vanaf oktober 2027 schuldenvrij is. Dit profiel — gematigde hefboomwerking opgenomen om de portefeuilleopbouw te financieren en vervolgens volledig terugbetaald — onderscheidt de financiering van het bedrijf van een continu geherfinancierde schuldstapel, en is de voornaamste reden dat zowel de rentekosten als de gefinancierde portefeuille dalen na de piek in 2027.
Dienstverlening van leningen — 2.450.000 EUR financieringsprogramma
De faciliteit die in dit memorandum wordt beoordeeld, is het volledige externe financieringsprogramma van het bedrijf van 2.450.000 EUR in plaats van een enkele tranche. De rente op het programma bedraagt in totaal 237.096 EUR en wordt gedekt door operationele inkomsten in beide perioden waarin deze valt: de inkomsten vóór rente en belastingen dekken de financieringskosten ongeveer 1,9 keer in de opnameperiode van september–december 2026 en ongeveer 6,5 keer in 2027. Rente wordt daarom uit de bedrijfswinst voldaan in plaats van uit kasreserves of nieuwe opnames — een positie die verschilt van een kredietverstrekker in de opstartfase die rente uit kapitaal moet financieren tijdens een verlieslatende opstartperiode.
De hoofdsom amortiseert door de gespreide looptijden van vijf en zeven maanden van de tranches — 2.450.000 EUR terugbetaald van februari tot oktober 2027 — waarbij elke tranche wordt terugbetaald uit de eigen kasstroom van het bedrijf wanneer deze verschuldigd is. Het model gaat uit van geen herfinanciering, en het saldo van externe schulden bereikt nul tegen oktober 2027; terugbetaling van de hoofdsom is daarom niet afhankelijk van de beschikbaarheid van nieuwe schulden of van het doorrollen van de faciliteit, een structureel onderscheid met een enkele bullet-lening die bij afloop moet worden geherfinancierd.
De maandelijkse kasstroomprognose toont aan dat de kaspositie in elke maand van de opname- en terugbetalingsperiode positief blijft, ondersteund door portefeuille-innings die variëren van 0,4–0,9 miljoen EUR per maand gedurende het terugbetalingsvenster (piekend op 912.528 EUR in april 2027); het krapste punt vóór het programma — ongeveer 6.370 EUR eind augustus 2026 — wordt verlicht door de eerste opnames in september. Binnen het programmavenster dalen de maandelijkse buffers op drie punten onder de 10.000 EUR, en de laagste daarvan — ongeveer 8.416 EUR in augustus 2027 en 558 EUR in oktober 2027 — vallen in de laatste maanden van het terugbetalingsschema, wanneer het grootste deel van het programma al is beëindigd en de resterende verplichting 300.000 EUR of minder is, in plaats van op de piek van de schuldstapel. Deze punten liggen ook meer dan een jaar in een statische prognose: maandelijkse uitgifte is de grootste discretionaire uitstroom van het bedrijf, vele malen de omvang van de kleinste buffer, dus de liquiditeit binnen de maand blijft beheersbaar door nieuwe kredietverlening af te stemmen op de inning naarmate het jaar zich daadwerkelijk ontwikkelt. De effectieve blootstelling van de investeerder is daarom aan de levering door het bedrijf van de geprojecteerde innings en verliespercentages over het venster van september 2026 tot oktober 2027, in plaats van aan de beschikbaarheid van herfinanciering bij afloop. De belangrijkste financiële risico's zijn de uitvoering in de opstartfase en kredietrisico's — een verliespercentage dat naar verwachting zal stijgen vanaf nul naarmate volumes schalen, een korte bedrijfsgeschiedenis, een kleine basis van eigen vermogen, de euro-omrekeningsgevoeligheid van een in shilling luidend rendement, en de afhankelijkheid van het piekresultaat van 2027 van hefboomwerking die vervolgens wordt ingetrokken — in plaats van structurele bedrijfsmodelrisico's. Als de verlies-, uitgifte- en kostenaannames van het model worden waargemaakt zoals geprojecteerd, wordt de faciliteit voldaan op zowel rente als hoofdsom; een materiële verslechtering van het verliestraject of de uitgifteramp zou de inkomsten en de veiligheidsmarge verkleinen.
Groeiplan van TAZU CREDIT LIMITED
TAZU CREDIT LIMITED gaat zijn groeifase in vanuit een positie die wordt gedefinieerd door voltooide reglementaire machtiging en acht maanden aan bedrijfsgegevens: oprichting op 29 augustus 2025, vergunningverlening door de Centrale Bank van Kenia als Digital Credit Provider op 24 december 2025 (Licentie nr. CBK/DCP/2025/189), en kredietverlening vanaf januari 2026 die volledig is gefinancierd uit het kapitaal van de eigenaren. Gedurende de eerste acht maanden heeft het bedrijf 140 leningen verstrekt voor 349.081 EUR aan uitbetalingen zonder geregistreerde wanbetalingen en met een winstgevend resultaat — de eerste directionele validatie van het acceptatie- en servicemodel voor het premium-segment. Het groeiplan breidt dit operationele model uit en schaalt het op — twee productlijnen, hetzelfde webplatform en M-Pesa-rails, en dezelfde persoonlijk beoordeelde acceptatie — bij een aanzienlijk hoger volume, georganiseerd rond twee versterkende richtingen: de individuele (consumenten) lijn, de strategische focus, tegen premium tickets en korte looptijden, en de zakelijke (mkb) lijn tegen grotere tickets en langere looptijden onder handmatige due diligence. De strategische logica is diepte van penetratie in Kenia over de huidige productset; geen nieuwe producten of geografische gebieden zijn een voorwaarde voor het plan. Technologie is in deze logica bewust niet gepositioneerd als verkoopstimulator, maar als een platform voor maximaal comfort voor de kredietnemer: het geplande ontwikkelingsprogramma voegt functies toe die rond gemak en terugbetalingsdiscipline zijn gebouwd, waarvan het doel is om wanbetalingspercentages laag te houden en het premium-cliënteel te behouden naarmate de portefeuille schaalt, wat de persoonlijke relatie in het centrum van het model aanvult in plaats van vervangt.
De strategische timing wordt ondersteund door de structurele factoren die zijn gedocumenteerd in de sectie Marktevaluatie — formele kredietverlening ondergepenetreerd met ongeveer 31,6% van het bbp (2023), een gemiddelde lening van een gelicentieerde DCP van ongeveer 120 EUR die de premium-niche met gemiddelde tickets dun bediend achterlaat in vergelijking met TAZU's gemiddelde van 2.102 EUR, en een MSME-financieringskloof van ongeveer 17,8 miljard EUR (19,3 miljard USD) — gecombineerd met monetaire versoepeling, aangezien de rente van de Centrale Bank werd verlaagd naar 8,75% en de kredietverlening aan de particuliere sector terugkeerde naar groei, en een strenger wordend licentieregime dat gaandeweg een gelicentieerde, conforme operator bevoordeelt. Het kwantitatieve traject is gedocumenteerd in het financiële model: de totale uitgifte schaalt van 349.081 EUR over de eerste acht maanden via 2.794.081 EUR in het volledige jaar 2026 naar 7.547.000 EUR in 2027 en 5.620.000 EUR in 2028; de uitstaande portefeuille piekt op 1,49 miljoen EUR eind 2026, krimpt naar 0,81 miljoen EUR eind 2027 naarmate de met schuld gefinancierde portefeuille wordt afgebouwd, en bouwt zich opnieuw op tot 1,17 miljoen EUR eind 2028 uit ingehouden winsten; en het operationele resultaat is een winst vóór belastingen in elk prognosejaar — 57.207 EUR in 2026, 973.334 EUR in 2027 en 538.310 EUR in 2028.
Groei van de zakelijke lijn
De individuele lijn is de prioriteit en de grootste bijdrager gedurende de gehele periode — uitgifte van 1.769.057 EUR in 2026 (63,3% van het totaal) groeiend naar 5.343.000 EUR in 2027 (70,8%) voordat deze afzwakt naar 3.720.000 EUR in 2028 (66,2%), waarbij de individuele portefeuille eind 2026 op 881.750 EUR uitstaat. Het wordt geschaald onder de gevestigde risicodiscipline van het bedrijf in plaats van via automatisering die de trechter verbreedt: strengere toelatingsregels voor nieuwe kredietnemers, een geleidelijke startlimiet die alleen stijgt naarmate een schoon terugbetalingsverleden is gevestigd, en een persoonlijke beoordeling van elk risico, met retentie opgebouwd op de relatie met de persoonlijke manager en de geplande functies voor comfort en terugbetalingsdiscipline van het platform, in plaats van op prijsconcurrentie. De zakelijke lijn groeit parallel — uitgifte van 1.025.024 EUR in 2026 (36,7%) stijgend naar 2.204.000 EUR in 2027 en 1.900.000 EUR in 2028, tegen een gemiddeld ticket dat stijgt van 4.592 EUR naar ongeveer 9.500–10.000 EUR, waarbij de zakelijke portefeuille eind 2026 op 604.800 EUR uitstaat — waarbij handmatige due diligence op elk risico behouden blijft. De operationele verandering die dit volume draagt, is het aanwervingsplan na de financiering: persoonlijke klantmanagers, zodat het relatiemodel schaalt met het aantal kredietnemers, en interne IT-staf om het platformprogramma te leveren; het door analisten gebonden acceptatieproces is momenteel het plafond voor doorvoer, en personeel wordt toegevoegd vóór het volume dat het bedient. Marketing- en acquisitiekosten worden gedurende de gehele periode op een klein aandeel van de uitgifte gehouden, consistent met een kanaalmix gewogen naar verwijzings- en relatiekanalen die lage kosten en een zekere mate van pre-selectie van kredietnemers met zich meebrengen.
Investeringsallocatie — gebruik van leningopbrengsten
De voorgestelde faciliteit van 2.450.000 EUR wordt volledig toegewezen aan de portefeuilleformatie — de financiering van nieuwe leningoriginerings over de twee kredietlijnen — en wordt niet gebruikt voor bedrijfskosten, technologische ontwikkeling, apparatuur of enig niet-kredieterelateerd doel. De verdeling weegt de individuele lijn, consistent met de verwachte uitgiftemix over het inzetvenster, met flexibiliteit om binnen de envelop aan te passen naarmate de vraag zich ontwikkelt. De structuur van tranches van vijf en zeven maanden van het programma sluit in grote lijnen aan op de looptijd van de gefinancierde portefeuille — individuele cohorts lopen ongeveer 2–4 maanden en zakelijke cohorts ongeveer 4–5 maanden — zodat de leningen die door elke tranche worden gefinancierd, hun cyclus substantieel voltooien binnen de levensduur van de tranche; de verwijderde beperking is een beperking op het werkkapitaal, aangezien gefinancierde leningen aflopen en terugbetalen en hetzelfde kapitaal binnen de limieten van het programma opnieuw wordt gerecycled in nieuwe originerings.
Allocatiecategorie | Bedrag (EUR) | % van totaal | Groeibeperking verwijderd |
Individuele portefeuilleformatie | 1.715.000 | 70,0% | Werkkapitaallimiet op originerings van de individuele lijn — de premium-lijn met strategische focus, waar de bindende beperking het kapitaal is dat beschikbaar is om de leningportefeuille te financieren. |
Zakelijke portefeuilleformatie | 735.000 | 30,0% | Werkkapitaallimiet op mkb-originerings — financiert groei van de zakelijke portefeuille met grotere tickets onder handmatige due diligence. |
Totaal | 2.450.000 | 100,0% | 100% voor portefeuilleformatie; geen allocatie voor bedrijfskosten, apparatuur of niet-kredieterelateerd gebruik. |
Acquisitiekanalen
De acquisitiestrategie is opgebouwd rond een bewuste vermijding van grootschalige betaalde marketing als een primaire groeimotor, vervangen door een portefeuille van goedkope, door relaties geleide kanalen — wat twee structurele keuzes weerspiegelt: de acquisitiekosten van klanten zijn een gevoelige variabele voor een kredietverstrekker die op een eindige spread opereert, dus geeft het bedrijf de prioriteit aan kanalen waarvan de kosten alleen worden gemaakt bij een voltooide lening of die helemaal geen externe kosten met zich meebrengen; en een cliënteel van ondernemers, senior managers en professionals wordt bereikt via reputatie, verwijzing en persoonlijke netwerken in plaats van via massamarkt-advertentietrechters, wat kredietnemers met een zekere mate van pre-selectie brengt die betaalde kanalen niet hebben. Originerings verlopen via het webplatform van het bedrijf en uitbetaling en inning via M-Pesa, dus de kanaalmix werkt zonder filiaalnetwerk; het bedrijf voert bewust geen USSD-kanaal, consistent met een overwogen, door documenten ondersteunde aanvraag bij zijn ticketgroottes.
Kanaal | Primaire lijn | Kostenprofiel | Rol in volume |
Direct digitaal (webplatform) | Individueel | Laag; organisch | Primair ontdekkings- en onboardingkanaal voor individuele kredietnemers |
Verwijzingsprogramma en mond-tot-mondreclame | Individueel; zakelijk secundair | Bijna nul, bij conversie | Compunderende acquisitie met sociale pre-selectie in het premium-segment |
Relatienetwerk met persoonlijke manager | Individueel | Relatiegebaseerd | Op kwaliteit gerichte originerings en retentie onder welvarende particuliere kredietnemers |
Mkb-relatie- en partnernetwerken | Zakelijk | Relatiegebaseerd | Originerings in de mkb-populatie |
Digitale performancemarketing | Individueel | Betaald, slank gehouden | Bereik ter opvulling van capaciteit waar goedkope kanalen beperkt zijn |
Interne verwijzing tussen segmenten | Zakelijk ↔ individueel | Nul externe kosten | Multiplier van levensduurwaarde op de bestaande kredietnemersbasis |
Kapitaalstructuur en hefboomprofiel
Het groeiplan voorziet niet in een verdere toename van het gestorte kapitaal, en — een bewuste eigenschap van het plan — er is geen verdere externe financiering gepland na het programma: het bedrijf financiert zijn lancering uit de inbreng van het eigen vermogen van de eigenaren van 122.300 EUR, financiert de portefeuilleopbouw van 2026–2027 uit het externe programma van 2.450.000 EUR, en opereert daarna op zijn eigen kapitaal. Het financiële model demonstreert dat het bedrijf op die basis adequaat functioneert — winstgevend in 2028 zonder enige financieringskosten — ten koste van lagere uitgiftevolumes dan aanhoudende hefboomwerking zou toestaan (5.620.000 EUR in 2028 zonder hefboom tegenover 7.547.000 EUR in 2027 met hefboom); de prognose is niet afhankelijk van enige nieuwe faciliteit, herfinanciering of kapitaalinjectie. De hefboomwerking die het programma produceert is beperkt en tijdelijk — het bedrijf heeft geen hefboomwerking vóórdat het programma is opgenomen en nadat het is terugbetaald, en binnen de actieve periode begint de debt-to-equity-ratio op ongeveer 3,0× wanneer de eerste tranches in september 2026 worden opgenomen, stijgt naar een piek van ongeveer 8,8× in januari 2027 naarmate de tranches sneller accumuleren dan de ingehouden winsten, staat op 8,8× eind 2026 (externe schuld van 1.400.000 EUR over eigen vermogen van ongeveer 159.904 EUR), en daalt vervolgens gedurende de terugbetalingsperiode naar ongeveer 2,7× tegen mei 2027 en naar nul vanaf oktober 2027 zodra het programma volledig is terugbetaald.
Referentiepunt | Debt-to-equity |
Eerste opname, september 2026 (externe schuld 350.000 EUR) | 3,0× |
Eindejaar 2026 (externe schuld 1.400.000 EUR) | 8,8× |
Piekhefboom, januari 2027 (externe schuld 1.750.000 EUR) | 8,8× |
Mei 2027 (programma in terugbetaling; externe schuld 1.350.000 EUR) | 2,7× |
Oktober 2027 en daarna (volledig terugbetaald) | 0,0× |
Dit is een gematigd hefboomprofiel voor een niet-bancaire kredietverstrekker, en het bepalende kenmerk is dat de piek tijdelijk is en zichzelf uitdooft: in tegenstelling tot een continu geherfinancierde schuldstapel, die de hefboomwerking verhoogd houdt zolang de faciliteit wordt doorgerold, stijgt de hefboomwerking van het bedrijf alleen om de portefeuilleopbouw te financieren en wordt vervolgens volledig terugbetaald uit de operationele kasstroom, waardoor het bedrijf vanaf oktober 2027 schuldenvrij is. De beslissing om noch verder eigen vermogen noch verdere schuld aan te trekken, behoudt het bestaande eigendom en weerspiegelt de demonstratie van het model dat het programma wordt voldaan en terugbetaald uit operationele kasstroom in plaats van een kapitaalbuffer of een opvolgende faciliteit te vereisen om het te ondersteunen.
Conclusie
Het groeiplan van TAZU CREDIT LIMITED schaalt een operationeel model dat al op kleine schaal is bewezen — twee kredietlijnen op één platform, een positie als premium-segment kredietverstrekker met persoonlijke toetsing, en acht maanden aan winstgevende bedrijfsgegevens zonder geregistreerde wanbetalingen — bij een transactievolume dat de totale uitgifte van 2.794.081 EUR in 2026 naar 7.547.000 EUR in 2027 en 5.620.000 EUR in 2028 brengt, waarbij de uitstaande portefeuille piekt op 1,49 miljoen EUR eind 2026 voordat deze krimpt naar een niveau dat door het eigen kapitaal van het bedrijf wordt ondersteund terwijl het externe programma wordt terugbetaald. Het plan is niet afhankelijk van nieuwe geografische gebieden, nieuwe producten of institutionele herstructurering; het hangt af van de ordelijke schaling van gedocumenteerde eenheidseconomieën via goedkope, door relaties geleide distributie, ondersteund door een platformprogramma dat gericht is op gemak voor kredietnemers en terugbetalingsdiscipline, tegen een ondergepenetreerde Keniaanse kredietmarkt met gunstige structurele drijvers — een dun bediende premium-niche, een grote MSME-financieringskloof, monetaire versoepeling en een licentieregime dat conforme operators bevoordeelt. Een enkel financieringsinstrument draagt het plan: het programma van 2.450.000 EUR, 70,0% toegewezen aan de individuele lijn en 30,0% aan de zakelijke lijn, financiert de portefeuilleopbouw en wordt volledig terugbetaald uit de operationele kasstroom tegen oktober 2027, waarbij geen injectie van eigen vermogen en geen vervolgfinanciering vereist is en een tijdelijke piekhefboom van ongeveer 8,8× die volledig afwikkelt. De belangrijkste risico's zijn uitvoerings- en kredietrisico's in plaats van structurele risico's — het behouden van wanbetalingscontrole naarmate de klantentrechter vele malen groter wordt, het schalen van het model voor persoonlijke acceptatie en persoonlijke managers via de geplande aanwerving, en het voldoen aan het geprojecteerde originerings- en inningsschema via het gefinancierde venster — gedeeltelijk gemitigeerd door het granulaire maandelijkse model, de korte looptijd van de individuele portefeuille die risicovolle saldi beperkt, de persoonlijke beoordeling van elk risico, en de platformfuncties die ontworpen zijn om terugbetalingsdiscipline op schaal te ondersteunen.
Beschrijving van de lening
Om de vorming van de leningportefeuille van het bedrijf over de individuele en zakelijke lijnen die eerder in deze samenvatting zijn gedocumenteerd te financieren, is TAZU CREDIT LIMITED van plan een termijnleningfaciliteit van 2.450.000 EUR te verkrijgen, gestructureerd als een reeks vaste bullet-tranches tegen twee vaste jaarlijkse rentetarieven — 1.400.000 EUR tegen 22,9% per jaar en 1.050.000 EUR tegen 16,8% per jaar, een gewogen gemiddelde kostenpost van ongeveer 20,3%. De faciliteit wordt getrokken volgens een vast schema van veertien tranches over zeven opeenvolgende perioden — twee tranches in elke periode, één in elk van de twee prijsbanden — waarbij elke tranche van 22,9% een onafhankelijke bullet-looptijd van zeven maanden heeft, elke tranche van 16,9% een onafhankelijke bullet-looptijd van vijf maanden, en beide worden bediend door maandelijkse rentebetalingen. Rente wordt alleen opgebouwd over werkelijk getrokken bedragen, dus de maandelijkse rentelast groeit in lijn met de cumulatieve opnames in plaats van het maximum te bereiken bij de aanvang van de faciliteit, wat zowel de kredietverstrekker als de kredietnemer beschermt tegen draagkosten op kapitaal dat nog niet in de leningportefeuille is ingezet. De faciliteit wordt niet gebruikt voor bedrijfskosten, technologische ontwikkeling, apparatuur of enig niet-kredieterelateerd doel — 100% van het opgenomen kapitaal wordt ingezet voor portefeuilleformatie over de twee lijnen, verdeeld 70% naar de individuele lijn en 30% naar de zakelijke lijn — en, in tegenstelling tot een continu geherfinancierde faciliteit, wordt de hoofdsom terugbetaald uit de eigen kasstroom van het bedrijf in plaats van bij afloop doorgerold.
Indicatieve voorwaarden van de faciliteit
Parameter | Waarde |
Totale faciliteit | 2.450.000 EUR |
Opnamestructuur | Veertien vaste tranches over zeven opeenvolgende perioden (twee per periode) |
Prijsstelling | 1.400.000 EUR tegen 22,9% per jaar; 1.050.000 EUR tegen 16,8% per jaar (beide vast; gewogen gemiddelde ~20,3%) |
Looptijd per tranche | Zeven maanden (tranches van 22,9%) en vijf maanden (tranches van 16,9%) vanaf de opname van elke tranche |
Bediening | Maandelijks rente-alleen op de opgenomen hoofdsom |
Terugbetaling hoofdsom | Bullet bij het verstrijken van elke tranche (vijf of zeven maanden na opname) |
Gebruik van opbrengsten | 100% voor portefeuilleformatie (leningoriginerings over de twee lijnen); 70% individueel, 30% zakelijk; geen gebruik voor bedrijfskosten, apparatuur of niet-kredieterelateerd gebruik |
Opnamestructuur
De faciliteit wordt getrokken volgens een vast schema van veertien tranches over zeven opeenvolgende perioden, twee tranches in elke periode — één van 200.000 EUR tegen 22,9% per jaar over vijf maanden en één van 150.000 EUR tegen 16,9% per jaar over zeven maanden. Het schema staat hieronder weergegeven.
Periode | Tegen 22,9% (EUR) | Tegen 16,9% (EUR) | Periode totaal (EUR) | Cumulatief (EUR) |
Eerste | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 350.000 |
Tweede | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 700.000 |
Derde | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 1.050.000 |
Vierde | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 1.400.000 |
Vijfde | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 1.750.000 |
Zesde | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 2.100.000 |
Zevende | 200.000 | 150.000 | 350.000 | 2.450.000 |
Totaal | 1.400.000 | 1.050.000 | 2.450.000 | — |