InloggenAanmelden
  • Primair
  • Secundair
  • Cryptolending
  • Token
  • Mijn investeringen
  • Meer
    Leagues
    Transacties
    Referralprogramma
    Hulp en feedback
    Twitter
    Telegram
    LinkedIn
  • Primair
  • Secundair
  • Cryptolending
  • Token
  • Mijn investeringen
  • Meer
InloggenAanmelden
PrimairSecundairCryptolendingInvesteringen
PrimairSecundairCryptolendingTokenMijn investeringen
LeaguesTransactiesReferralprogrammaHulp en feedback
TwitterTelegramLinkedIn
Trustpilot
  • Algemene voorwaarden
  • Privacybeleid
  • Hulp en feedback
  • WEB2-platform
🧰 DienstenID: 813

Commerciële bouw (Copy)

2,550USDC
12.75% van 20,000 USDC
RisicoscoreBBB
Jaarlijkse rente23.40 %
Looptijd10 maanden
Verloopt
Meld je aan om te investeren
Overzicht
Risicoscore
Financiën
Onderpand
Kredietnemer
Eigen materieel voor een hybride uitvoeringsmodel

Lutrina haalt €500.000 op: met €415.000 koopt het machines en bouwplaatsuitrusting om grond- en betonwerk zelf uit te voeren, en €85.000 is een werkkapitaalbuffer voor drukke uitvoeringsperiodes.

2,550USDC
12.75% van 20,000 USDC
Risicoscore: BBB10 maanden23.40 %
Commerciële bouw (Copy)
AI Translated

Lutrina Construction And General Supplies Limited is een Keniaans particulier bouwbedrijf, opgericht op 14 maart 2018. Het bedrijf is vooral actief in Nairobi en de omliggende stedelijke regio en richt zich op kleine tot middelgrote bouwprojecten voor woningen en bedrijfspanden.

Het bedrijf werkt als asset-light hoofdaannemer en draagt de volledige verantwoordelijkheid voor projectcoördinatie, aansturing van onderaannemers, inkoop van bouwmaterialen, kostenbeheersing, kwaliteitstoezicht en communicatie met de klant. Het fysieke bouwwerk wordt uitgevoerd door een netwerk van gespecialiseerde onderaannemers, terwijl Lutrina het contractuele en uitvoeringsrisico draagt onder contracten met vaste prijs of hybride contracten (vaste prijs met goedgekeurde meerwerkposten).

Naast diensten als hoofdaannemer koopt Lutrina zelf bouwmaterialen in en levert die aan de bouwplaatsen. Inkoop en levering van materialen vormen een aparte margebron naast de aannemersvergoeding en dragen bij aan de totale winstgevendheid van projecten.

Het bedrijf wordt geleid door CEO en enig aandeelhouder Doreen Kendi Mukami, van opleiding ingenieur, met eerdere werkervaring bij grote aannemers en vastgoedontwikkelaars in Kenia. Strategische beslissingen, prijsdiscipline, selectie van aannemers en toezicht op de uitvoering zijn op managementniveau gecentraliseerd. Het bedrijfsmodel wordt dus gedreven door het management en niet door activa of technologie.

Lutrina heeft geen vaste eigen bouwploegen of zwaar materieel. Als onderdeel van de vastgestelde ontwikkelingsstrategie wil het bedrijf selectief eigen bouwmaterieel aanschaffen en overstappen op een hybride uitvoeringsmodel, zodat het gestandaardiseerde civieltechnische werkpakketten beperkt zelf kan uitvoeren en toch de structuur met onderaannemers behoudt.

De doelklanten van het bedrijf zijn particuliere projectontwikkelaars, grondeigenaren en kleine commerciële investeerders die voorspelbare oplevering willen via één coördinerende aannemer. Het bedrijfsmodel legt de nadruk op flexibiliteit, beheerste opschaling en lage vaste kosten, en steunt op gedisciplineerde projectselectie, nauwkeurige kostenramingen en effectieve coördinatie van onderaannemers.

Onderpand van de lening 

De lening van €500.000 is gedekt door een combinatie van met de lening gefinancierd bouwmaterieel, bedrijfsactiva en persoonlijk onderpand van de eigenaar van Lutrina Construction And General Supplies Limited. De onderpandstructuur is gebaseerd op activa, transparant en direct gekoppeld aan de bedrijfsactiviteiten.

Samenstelling van het onderpand

Met de lening gefinancierde apparatuur (verpand aan de kredietverstrekker)

Voor de waardering van het onderpand wordt het bouwmaterieel dat onder Tranche 1 wordt aangeschaft voorzichtig gewaardeerd, met een korting van 15% op de nominale aanschafprijs op basis van liquidatieaannames.

Activacategorie

Nominale waarde (€)

Korting

Onderpandwaarde (€)

Bouwmachines en -materieel

415.000

15%

352.750

Aanvullend onderpand

Actief

Geschatte waarde (€)

Toyota Land Cruiser Prado J150 (2022)

41.500

Bedrijfsreserves

150.000

Totaal onderpand

191.500


Dekking door onderpand

Maatstaf

Waarde (€)

Totale waarde van het onderpand

544.250

Hoofdsom van de lening

500.000

Dekkingsratio van het onderpand

108,9%

De verpande activa bestaan uit standaard, verhandelbaar bouwmaterieel met een gevestigde liquide tweedehandsmarkt, aangevuld met liquide bedrijfsreserves en persoonlijk onderpand. Het onderpandpakket dekt de hoofdsom van de lening volledig en biedt de kredietverstrekker een toereikende buffer bij verhaal.

Het verpande materieel is onmisbaar voor de uitvoering van de actieve en bevestigde projectportefeuille van het bedrijf en zal naar verwachting gedurende de hele looptijd van de lening continu in gebruik zijn. Na volledige aflossing van de faciliteit worden alle zekerheidsrechten op het onderpand opgeheven.

Al met al biedt de onderpandstructuur voldoende zekerheid op basis van activa en staat ze in verhouding tot de omvang, looptijd en het risicoprofiel van de faciliteit.


Lutrina Construction And General Supplies Limited is opgericht14 mrt 2018
Start van actieve activiteiten/productie1 jan 2019
Min. doel10,000 USDC
Investeerders3
Rentebetalingenmaandelijks
Aflossingen hoofdsombullet
Totale betalingen10 maanden

Details

AI Translated

De financiële prestaties van Lutrina Construction And General Supplies Limited weerspiegelen een projectmatig hoofdaannemersbedrijf dat werkt met een asset-light uitvoeringsmodel. Over de historische periode liet het bedrijf een consistente omzetgroei en ononderbroken winstgevendheid zien, terwijl de marges structureel beperkt bleven door de afhankelijkheid van uitvoering door onderaannemers.

De onderstaande tabel vat de historische en verwachte winst-en-verliesresultaten van het bedrijf samen.

Kengetal / jaar

2023

2024

2025

2026F

2027F

Totale omzet

2.727.464

3.063.947

3.441.173

3.965.375

4.542.385

Brutowinst

296.503

356.945

445.755

793.076

998.327

EBIT

179.457

196.926

243.741

538.053

711.220

Rentelasten

0

0

0

70.833

42.500

Winst vóór belasting

179.457

196.926

243.741

467.220

668.720

Nettowinst

125.620

137.848

170.619

327.054

468.104

De omzet komt vooral uit hoofdaannemingsovereenkomsten tegen vaste prijs en hybride overeenkomsten in het segment woningbouw en kleine commerciële bouw in Nairobi. Een wezenlijk deel van de omzet en brutowinst komt uit de inkoop en levering van bouwmaterialen, wat een extra margelaag binnen het totale aannemingsmodel oplevert.

In de historische periode (2023–2025) lagen de brutomarges tussen circa 11% en 13%, wat de beperkte operationele hefboom weerspiegelt in een structuur die op onderaannemers leunt. De EBIT-marges bleven onder 8%, wat wijst op een bescheiden buffer tegen tegenvallers bij uitvoering tegen vaste prijs.

De prognoseperiode (2026–2027) gaat uit van een structurele verandering in de kostenbasis door de aanschaf van eigen bouwmaterieel en het in beperkte mate zelf uitvoeren van gestandaardiseerd grond-, weg- en waterbouwkundig werk. Deze overgang moet de kosten voor onderaannemers en materieelhuur verlagen, met een wezenlijke stijging van de brutomarge naar circa 20%–22% en hogere EBIT-marges als gevolg, ondanks hogere interne bedrijfskosten en het meenemen van financieringslasten.

De rentekosten van de geplande leningfaciliteit zijn volledig in de prognoseresultaten verwerkt, zodat de verwachte winstgevendheid na financiering wordt gepresenteerd. De groei van de nettowinst in de prognoseperiode komt daarom voort uit hogere operationele marges en niet uit agressieve omzetaannames.

Al met al laat het financiële profiel een consistente omzetgroei zien, positieve winstgevendheid in alle perioden en een verwachte margeverbetering die samenhangt met een duidelijk omschreven verandering in het uitvoeringsmodel, en niet met veranderde aannames over marktprijzen of vraag.

Margeanalyse

De onderstaande tabel vat de historische en verwachte ontwikkeling van de marges samen en weerspiegelt zowel het asset-light bedrijfsmodel in de historische periode als het verwachte effect van de geplande overgang naar een hybride uitvoeringsmodel.

Kengetal / jaar

2023

2024

2025

2026F

2027F

Brutowinstmarge

10,87%

11,65%


12,95%

20,00%

21,98%

EBIT-marge

6,58%

6,43%

7,08%

13,57%

15,66%

Marge vóór belasting

6,58%

6,43%

7,08%

11,78%

14,72%

Nettowinstmarge

4,61%

4,50%

4,96%

8,25%

10,31%

De margestijging in de prognoseperiode komt door structurele veranderingen in de uitvoering, waaronder minder afhankelijkheid van onderaannemers en materieelhuur, terwijl de financieringskosten volledig in de nettowinstgevendheid zijn verwerkt.

Groeiplan van Lutrina Construction And General Supplies Limited


Het groeiplan van Lutrina Construction And General Supplies Limited draait om een beheerste overgang van een volledig asset-light hoofdaannemersmodel naar een hybride uitvoeringsmodel in de periode 2026–2027. De strategie is geografisch geconcentreerd in Nairobi en richt zich op kleine tot middelgrote projecten voor woningbouw, commerciële bouw en gemengd gebruik die binnen het bestaande uitvoeringsprofiel van het bedrijf vallen.

De belangrijkste doelen van de groeistrategie zijn meer controle over activiteiten op het kritieke pad, betere voorspelbaarheid van kosten bij contracten tegen vaste prijs en hogere brutomarges door gestandaardiseerde pakketten grond-, weg- en waterbouwkundig werk selectief zelf uit te voeren, terwijl onderaannemers blijven worden ingezet voor gespecialiseerde en niet-kernwerkzaamheden.

De groei wordt ondersteund door een actieve portefeuille van lopende contracten en contracten in een vergevorderd stadium met terugkerende ontwikkelaars, wat tijdens de overgangsfase werk en zichtbaarheid biedt dat door contracten is gedekt. De totale contractwaarde van de bevestigde projectportefeuille bedraagt circa €2,3 miljoen.

Gepland bouwmaterieel

Nr.

Materieel

Aantal

Hoofdgebruik

Prijs per stuk (€)

Totaal (€)

1

Graafmachine 20–22 t

1

Ontgraving, funderingen, grondverzet

125.000

125.000

2

Graaflaadcombinatie

1

Algemeen grondwerk en hulpwerkzaamheden

75.000

75.000

3

Kipper 10–15 t

1

Afvoer van grond, aanvoer van materiaal

85.000

85.000

4

Mobiele betonmixer

1

Betonproductie op de bouwplaats

39.000

39.000

5

Stalen bekistingssysteem (set)

1

Funderingen, kolommen, vloeren

55.000

55.000

6

Trilplaten / walsen

3

Verdichting van grond en fundering

12.000

36.000

Totale geplande CAPEX

415.000

Al het materieel wordt ingezet op lopende en komende projecten met Optiven Ltd, Fanaka Real Estate, Centum Real Estate Ltd, Fusion Group en Username Properties Ltd. Eigen materieel vermindert de afhankelijkheid van gehuurde machines en externe onderaannemers voor grond-, weg- en waterbouw en verbetert de betrouwbaarheid van de planning van activiteiten op het kritieke pad.

Operationele en financiële impact

De introductie van eigen materieel en beperkte eigen uitvoeringscapaciteit zal naar verwachting:

  • de kosten van onderaannemers en materieelhuur bij gestandaardiseerde werkzaamheden verlagen;
  • de voorspelbaarheid van kosten en de controle over de uitvoering bij contracten tegen vaste prijs verbeteren;

Het groeiplan omvat geen uitbreiding naar nieuwe regio's of onbekende soorten projecten. Alle initiatieven zijn bevestigd, door contracten gedekt en sluiten aan bij de bestaande technische kennis en klantenbasis van het bedrijf.

Beschrijving van de lening

Lutrina Construction And General Supplies Limited wil een gedekte leningfaciliteit aangaan voor een totaalbedrag van €500.000 om de uitvoering van het bevestigde groeiplan en de overgang naar een hybride uitvoeringsmodel te ondersteunen.

De lening bestaat uit twee tranches en wordt uitsluitend ingezet voor duidelijk omschreven operationele doelen die direct verbonden zijn met omzetgenererende activiteiten.

Leningbedrag en structuur

Parameter

Omschrijving

Totaal leningbedrag

€500.000

Aantal tranches

2

Rente

23,4% per jaar (vast)

Looptijd

9 maanden per tranche

Aflossingsstructuur

Maandelijkse rentebetaling; hoofdsom afgelost op de einddatum

Totale rentekosten

€87.750

Totaal terug te betalen bedrag

€587.750

Besteding van de leningsmiddelen

Tranche

Bedrag (€)

Hoofddoel

Tranche 1

415.000

Aanschaf van bouwmachines en bouwplaatsuitrusting om grondwerk en betonwerk deels zelf uit te voeren.

Tranche 2

85.000

Buffer voor werkkapitaal ter ondersteuning van de projectuitvoering (inkoop van materialen, voorschotten aan onderaannemers, lonen, brandstof en andere directe kosten)

De eerste tranche is bestemd voor investeringen in standaard, liquide bouwmaterieel dat voor de lange termijn in gebruik blijft en op meerdere projecten wordt ingezet. De tweede tranche biedt beperkte ondersteuning van het werkkapitaal om de timing van de kasstroom in periodes met de meeste uitvoering op te vangen.

De faciliteit is niet bedoeld om bestaande verplichtingen te herfinancieren of eerdere verliezen te dekken. Alle middelen zijn direct gekoppeld aan de uitvoering van getekende contracten en contracten in een vergevorderd stadium op de markt in Nairobi.

De leningstructuur sluit aan bij de bedrijfscyclus van het bedrijf, zodat de uitvoeringscapaciteit kan groeien terwijl de druk op de kasstroom tijdens de lopende projectuitvoering beperkt blijft.

Risicoscore

Totale risicoscoreBBB
Schuld/eigen vermogen1.28
LTV92%
Kredietgeschiedenis8 / 10
Type onderpandBedrijfsactiva

Rating BBB (het vierde niveau) is gebaseerd op een trackrecord van consistente omzetgroei en ononderbroken winstgevendheid sinds 2023, een groeiplan dat door contracten wordt gedekt op een markt die het bedrijf al bedient, en onderpand dat de volledige hoofdsom van de lening dekt.

  • Een D/E (schuld-eigenvermogenratio) van 1,28 is gematigd voor een aannemer die tot nu toe geen rentelasten had;
  • Een LTV van 92% betekent dat het onderpandpakket van €544.250 de hoofdsom van €500.000 voor 108,9% dekt;
  • Score voor kredietgeschiedenis: 8/10.

Houd er rekening mee dat:

  • Lutrina bij contracten met een vaste prijs het risico van uitvoering en kostenoverschrijding draagt, en de historische EBIT-marges onder 8% bleven;
  • de verwachte margestijging afhangt van een nieuw, nog niet beproefd hybride uitvoeringsmodel;
  • strategie, prijsstelling en selectie van aannemers geconcentreerd zijn bij de CEO en enig aandeelhouder;
  • de bouw veel werkkapitaal vraagt en alle activiteit geconcentreerd is in Nairobi.

Risicofactoren

De marges bleven in de historische periode structureel beperkt door de afhankelijkheid van uitvoering door onderaannemers, en EBIT-marges onder 8% wezen op een bescheiden buffer bij uitvoering tegen een vaste prijs. Het bedrijf draagt het contractuele en uitvoeringsrisico onder zijn contracten met een vaste prijs en hybride contracten, dus de resultaten hangen af van gedisciplineerde projectselectie, nauwkeurige kostenramingen en goede coördinatie van onderaannemers.

Concurrentiedruk en een grote behoefte aan werkkapitaal blijven structurele kenmerken van de sector. De toekomstige resultaten hangen daarom sterker af van discipline in de uitvoering, kostenbeheersing en controle over de kasstroom dan van de vraag op macroniveau.

De risicobeperkende maatregelen zitten in het plan zelf: het groeiplan omvat geen uitbreiding naar nieuwe regio's of onbekende vastgoedcategorieën, en alle initiatieven zijn bevestigd, door contracten gedekt en sluiten aan op de bestaande technische kennis en klanten van het bedrijf. De faciliteit is niet bedoeld om bestaande verplichtingen te herfinancieren of eerdere verliezen te dekken; alle middelen zijn direct gekoppeld aan de uitvoering van getekende contracten en contracten in een vergevorderd stadium op de markt van Nairobi.

Financiën

Omzet 2025€3,44M
Nettowinst 2025€171k
Brutomarge 202512,95%
Bevestigde portefeuille€2,3M
€ miljoenen
€2.73M2.73
+12%€3.06M3.06
+12%€3.44M3.44
+15%€3.97M*3.97*
+14%€4.54M*4.54*
2023202420252026F2027F

* 2026–2027 zijn prognoses van het management; de nettowinst is weergegeven na rente op de geplande leningfaciliteit

Commerciële bouw (Copy)

Lutrina heeft zijn omzet elk jaar laten groeien en bleef winstgevend. De prognose gaat ervan uit dat eigen materieel de marges verhoogt, niet dat de omzet een sprong maakt: de rente op de geplande faciliteit is al van de verwachte winst afgetrokken.

Gestage groei

  • De omzet steeg van €2,73M in 2023 naar €3,06M in 2024 en €3,44M in 2025.
  • Verwacht wordt dat die €3,97M bereikt in 2026 en €4,54M in 2027.
  • Een bevestigde portefeuille van ongeveer €2,3M aan contracten met terugkerende ontwikkelaars ondersteunt de overgang.

Elk jaar winstgevend

  • De nettowinst groeide van €126k in 2023 naar €138k in 2024 en €171k in 2025.
  • De prognose is €327k in 2026 en €468k in 2027, na rente.

Hogere marges door eigen materieel

  • De brutomarge lag in 2023–2025 op 10,87%–12,95% met een model waarin alles werd uitbesteed.
  • Nu eigen machines de huur en civiele onderaannemers vervangen, wordt die geraamd op 20,00% in 2026 en 21,98% in 2027.
  • De nettomarge stijgt naar verwachting van 4,96% in 2025 naar 10,31% in 2027.

Markt

De belangrijkste Oost-Afrikaanse bouwmarkten zijn samen ongeveer €55 miljard waard (2024), en de Keniaanse markt wordt geschat op €6,0–6,3 miljard per jaar, gedreven door verstedelijking en een aanhoudend woningtekort in Nairobi en de forensengordel eromheen. Het segment van Lutrina — kleine en middelgrote woning- en utiliteitsprojecten — is versnipperd en herhaalbaar, en aannemers concurreren op discipline in de uitvoering en kostenbeheersing. Concurrentiedruk en een grote behoefte aan werkkapitaal blijven structurele kenmerken van de sector.

Financiële resultaten

De financiële resultaten van Lutrina weerspiegelen een projectmatig hoofdaannemersbedrijf met een asset-light uitvoeringsmodel. In de historische periode liet het bedrijf een consistente omzetgroei en ononderbroken winstgevendheid zien, terwijl de marges structureel beperkt bleven door de afhankelijkheid van uitvoering door onderaannemers.

Winst- en verliesrekening, EUR (2023–2027F)

Maatstaf2023202420252026F2027F
Totale omzet2.727.4643.063.9473.441.1733.965.3754.542.385
Brutowinst296.503356.945445.755793.076998.327
EBIT179.457196.926243.741538.053711.220
Rentelasten00070.83342.500
Winst vóór belastingen179.457196.926243.741467.220668.720
Nettowinst125.620137.848170.619327.054468.104

De omzet komt vooral uit hoofdaannemerscontracten met een vaste prijs en hybride contracten in de woningbouw en kleine utiliteitsbouw in Nairobi. Een aanzienlijk deel van de omzet en brutowinst komt uit de inkoop en levering van bouwmaterialen, wat binnen het aannemersmodel een extra margelaag oplevert.

In de historische periode (2023–2025) lagen de brutomarges tussen ongeveer 11% en 13%, wat de beperkte operationele hefboom van een structuur met onderaannemers weerspiegelt. De prognoseperiode (2026–2027) gaat uit van een structurele verandering in de kostenbasis door de komst van eigen bouwmaterieel en beperkte eigen uitvoering van gestandaardiseerde civiele werkzaamheden. Deze overgang zal naar verwachting de kosten van onderaannemers en materieelhuur verlagen, wat leidt tot een aanzienlijke stijging van de brutomarge naar ongeveer 20%–22% en betere EBIT-marges, ondanks hogere interne operationele kosten en de toevoeging van financieringskosten.

De rentekosten van de geplande leningfaciliteit zijn volledig verwerkt in de prognoses, zodat de verwachte winstgevendheid na financiering wordt getoond. De groei van de nettowinst in de prognoseperiode komt daarom uit hogere operationele marges en niet uit agressieve omzetaannames. Al met al laat het financiële profiel in alle periodes winst zien en een verwachte margeverbetering die samenhangt met een duidelijk omschreven wijziging van het uitvoeringsmodel, niet met veranderde aannames over marktprijzen of vraag.

Margeanalyse

De tabel hieronder vat de historische en verwachte ontwikkeling van de marges samen, zowel voor het asset-light bedrijfsmodel in de historische periode als voor het verwachte effect van de geplande overstap naar een hybride uitvoeringsmodel.

Maatstaf2023202420252026F2027F
Brutomarge10,87%11,65%12,95%20,00%21,98%
EBIT-marge6,58%6,43%7,08%13,57%15,66%
Marge vóór belastingen6,58%6,43%7,08%11,78%14,72%
Nettomarge4,61%4,50%4,96%8,25%10,31%

De margestijging in de prognoseperiode komt door structurele veranderingen in de uitvoering, waaronder minder afhankelijkheid van onderaannemers en materieelhuur, terwijl de financieringskosten volledig in de nettowinst zijn verwerkt.

Groeiplan

Het groeiplan richt zich op een gecontroleerde overgang van een volledig asset-light hoofdaannemersmodel naar een hybride uitvoeringsmodel in de periode 2026–2027. De strategie is geografisch geconcentreerd in Nairobi en richt zich op kleine tot middelgrote woning-, utiliteits- en gemengde projecten die passen binnen het bestaande uitvoeringsprofiel van het bedrijf.

De belangrijkste doelen zijn meer controle over activiteiten op het kritieke pad, betere voorspelbaarheid van kosten bij contracten met een vaste prijs en hogere brutomarges door gestandaardiseerde civiele werkpakketten selectief zelf uit te voeren, terwijl onderaannemers blijven werken aan gespecialiseerde en niet-kernonderdelen. De groei wordt ondersteund door een actieve portefeuille van lopende contracten en contracten in een vergevorderd stadium met terugkerende ontwikkelaars, wat tijdens de overgangsfase werk en zicht biedt dat door contracten wordt gedekt. De totale contractwaarde van de bevestigde projectportefeuille bedraagt ongeveer €2,3 miljoen.

Gepland bouwmaterieel

Nr.MaterieelAantalBelangrijkste gebruikPrijs per stuk (€)Totaal (€)
1Graafmachine 20–22 t1Ontgravingen, funderingen, grootschalig grondwerk125.000125.000
2Graaflaadcombinatie1Algemeen grondwerk en hulpwerkzaamheden75.00075.000
3Kipper 10–15 t1Afvoer van grond, aanvoer van materialen85.00085.000
4Mobiele betonmixer1Betonproductie op de bouwplaats39.00039.000
5Stalen bekistingssysteem (set)1Funderingen, kolommen, vloeren55.00055.000
6Trilplaten / walsen3Verdichting van grond en fundering12.00036.000
Totaal geplande CAPEX415.000

Al het materieel wordt ingezet op lopende en geplande projecten met Optiven Ltd, Fanaka Real Estate, Centum Real Estate Ltd, Fusion Group en Username Properties Ltd. Eigen materieel vermindert de afhankelijkheid van gehuurde machines en externe civiele onderaannemers en maakt de planning van activiteiten op het kritieke pad betrouwbaarder.

Operationeel en financieel effect

De komst van eigen materieel en beperkte eigen uitvoeringscapaciteit zal naar verwachting:

  • de kosten van onderaannemers en materieelhuur voor gestandaardiseerde werkzaamheden verlagen;
  • de voorspelbaarheid van kosten en de controle over de uitvoering bij contracten met een vaste prijs verbeteren.

Marktanalyse

Lutrina is actief op de Oost-Afrikaanse bouwmarkt, met activiteiten geconcentreerd in Kenia en vooral in de stedelijke regio Nairobi. De regionale bouwsector wordt gedragen door structurele factoren op lange termijn, waaronder snelle verstedelijking, bevolkingsgroei en aanhoudende vraag naar woningen en commercieel vastgoed.

Op regionaal niveau wordt de gezamenlijke waarde van de bouwsector in de belangrijkste Oost-Afrikaanse markten geschat op ongeveer €55 miljard (2024), met een meerjarige groei die wordt gedreven door zowel publieke investeringen in infrastructuur als private projectontwikkeling. Binnen deze context is Kenia een van de meest ontwikkelde en liquide bouwmarkten in de regio.

De Keniaanse bouwmarkt wordt geschat op ongeveer €6,0–6,3 miljard per jaar, met een verwachte groei die wordt gedragen door een aanhoudend woningtekort, de concentratie van de bevolking in Nairobi en de forensengordel eromheen, en aanhoudende publieke uitgaven aan infrastructuur die indirect private vastgoedontwikkeling stimuleren. De vraag is vooral sterk naar kleine tot middelgrote woonwijken, middelhoge appartementencomplexen en gemengde projecten voor het betaalbare en middeninkomenssegment.

De adresseerbare markt van Lutrina is het segment van kleine en middelgrote woning- en utiliteitsprojecten, waar hoofdaannemers vooral concurreren op discipline in de uitvoering, kostenbeheersing, coördinatie van onderaannemers en inkoopkracht, en niet op eigen bouwtechnologie of balansomvang. Dit segment kenmerkt zich door veel herhaalbare projecten en vraag die door ontwikkelaars wordt gedreven.

De Keniaanse markt voor hoofdaannemers is versnipperd, met talrijke kleine en middelgrote aannemers die concurreren naast grotere bedrijven die zich richten op infrastructuur en hoogwaardige commerciële projecten. In deze omgeving onderscheidt een aannemer zich door betrouwbare uitvoering, controle over de prestaties van onderaannemers en het vermogen om materiaalinkoop en planning te beheersen onder contracten met een vaste prijs of hybride contracten.

Al met al biedt de markt een aanhoudende vraag naar de kerndiensten van Lutrina.

Opbouw van het onderpand

Bouwmachines en -materieel (gefinancierd met de lening) · €352.8K€150K
Bouwmachines en -materieel (gefinancierd met de lening)€352,750
Bedrijfsreserves€150,000
Toyota Land Cruiser Prado J150 (2022)€41,500
Totaal verpand€544,250Apparatuur tegen nominale kosten min een korting van 15%; overige activa tegen geschatte waarde

De faciliteit van €500.000 wordt gedekt door drie soorten activa met een totale waarde van €544.250 — 108,9% van de hoofdsom van de lening.

1. Materieel gekocht met de lening — €352.750

Met tranche 1 wordt voor €415.000 aan bouwmachines gekocht: een graafmachine, een graaflaadcombinatie, een kipper, een betonmixer, een bekistingsset en verdichtingsmaterieel.

  • Het materieel is verpand aan de kredietverstrekker.
  • Het is gewaardeerd met een korting van 15% op de aankoopprijs om liquidatieaannames te weerspiegelen.
  • Het gaat om standaardmachines met een gevestigde secundaire markt.

2. Aanvullend onderpand — €191.500

  • Bedrijfsreserves van €150.000;
  • een Toyota Land Cruiser Prado J150 (2022), geschat op €41.500.

Het pakket dekt de hoofdsom volledig, al is de buffer kleiner ten opzichte van de totale terugbetaling van €587.750. Alle zekerheidsrechten vervallen zodra de faciliteit volledig is afgelost.

Onderpand van de lening

De leningfaciliteit van €500.000 wordt gedekt door een combinatie van met de lening gefinancierd bouwmaterieel, bedrijfsactiva en persoonlijk onderpand van de eigenaar van Lutrina. De onderpandstructuur is gebaseerd op activa, transparant en direct gekoppeld aan de bedrijfsactiviteiten.

Met de lening gefinancierd materieel (verpand aan de kredietverstrekker)

Voor de waardering als onderpand wordt het bouwmaterieel dat met tranche 1 wordt aangeschaft voorzichtig gewaardeerd, met een korting van 15% op de nominale aankoopprijs om liquidatieaannames te weerspiegelen.

ActivacategorieNominale waarde (€)KortingWaarde als onderpand (€)
Bouwmachines en -materieel415.00015%352.750

Aanvullend onderpand

ActiefGeschatte waarde (€)
Toyota Land Cruiser Prado J150 (2022)41.500
Bedrijfsreserves150.000
Totaal aanvullend onderpand191.500

Dekking door onderpand

MaatstafWaarde (€)
Totale waarde onderpand544.250
Hoofdsom van de lening500.000
Dekkingsgraad onderpand108,9%

De verpande activa bestaan uit standaard, goed verkoopbaar bouwmaterieel met een gevestigde liquide secundaire markt, aangevuld met liquide bedrijfsreserves en persoonlijk onderpand. Het onderpandpakket dekt de hoofdsom van de lening volledig en biedt de kredietverstrekker een toereikende buffer voor verhaal.

Het verpande materieel is onmisbaar voor de uitvoering van de actieve en bevestigde projectportefeuille van het bedrijf en blijft naar verwachting gedurende de hele looptijd van de lening continu in gebruik. Na volledige aflossing van de faciliteit vervallen alle zekerheidsrechten. Al met al biedt de onderpandstructuur voldoende zekerheid in activa en staat ze in verhouding tot de omvang, looptijd en het risicoprofiel van de faciliteit.

Omschrijving van de lening

Lutrina wil een gedekte leningfaciliteit van in totaal €500.000 aantrekken om het bevestigde groeiplan en de overstap naar een hybride uitvoeringsmodel te ondersteunen. De lening bestaat uit twee tranches en wordt uitsluitend gebruikt voor duidelijk omschreven operationele doelen die direct gekoppeld zijn aan omzetgenererende activiteiten.

Leenbedrag en structuur

ParameterOmschrijving
Totaal leenbedrag€500.000
Aantal tranches2
Rente23,4% per jaar (vast)
Looptijd9 maanden per tranche
AflossingsstructuurMaandelijkse rentebetaling; hoofdsom afgelost op de einddatum
Totale rentekosten€87.750
Totaal terug te betalen bedrag€587.750

Besteding van de lening

TrancheBedrag (€)Belangrijkste doel
Tranche 1415.000Aanschaf van bouwmachines en bouwplaatsuitrusting om grond- en betonwerk deels zelf uit te voeren
Tranche 285.000Werkkapitaalbuffer voor de uitvoering van projecten (inkoop van materialen, voorschotten aan onderaannemers, salarissen, brandstof en andere directe kosten)
Totaal500.000

De eerste tranche is bestemd voor investeringen in standaard, liquide bouwmaterieel dat voor de lange termijn wordt aangehouden en op meerdere projecten wordt ingezet. De tweede tranche biedt beperkte ondersteuning van het werkkapitaal om schommelingen in de kasstroom tijdens drukke uitvoeringsperiodes op te vangen.

De structuur van de lening sluit aan op de bedrijfscyclus van het bedrijf, zodat de uitvoeringscapaciteit kan groeien terwijl de druk op de kasstroom tijdens de actieve uitvoering van projecten beperkt blijft.

Hoe de lening uitbetaalt

Je investering van 012345678901234567890,012345678901234567890012345678901234567890012345678901234567890 USDC werkt als een obligatie van 10 maanden: maandelijks rente, en in maand 012345678901234567890 krijg je je hoofdsom terug.

DatumRenteHoofdsomTotaal
Nettowinst+012345678901234567890.012345678901234567890012345678901234567890 USDC
Totaal rendement012345678901234567890.012345678901234567890012345678901234567890 USDC

Kredietnemer

Lutrina Construction And General Supplies LimitedWangige, Kenia · opgericht in 2018
Lutrina Construction And General Supplies Limited

Lutrina Construction And General Supplies Limited is een particulier Keniaans bouwbedrijf, opgericht op 14 maart 2018. Het bedrijf is vooral actief in Nairobi en de omliggende stedelijke regio en richt zich op kleine tot middelgrote bouwprojecten voor woningen en bedrijfspanden.

Het bedrijf werkt als asset-light hoofdaannemer en draagt de volledige verantwoordelijkheid voor projectcoördinatie, aansturing van onderaannemers, inkoop van bouwmaterialen, kostenbeheersing, kwaliteitstoezicht en communicatie met de klant. Het fysieke bouwwerk wordt uitgevoerd door een netwerk van gespecialiseerde onderaannemers, terwijl Lutrina het contractuele en uitvoeringsrisico draagt onder contracten met een vaste prijs of hybride contracten (vaste prijs met goedgekeurd meer- en minderwerk).

Reg.-nr.: PVT-Q7UZ6R6lutrina-construction.com

Over het bedrijf

Lutrina Construction And General Supplies Limited is een particulier Keniaans bouwbedrijf, opgericht op 14 maart 2018. Het bedrijf is vooral actief in Nairobi en de omliggende stedelijke regio en richt zich op kleine tot middelgrote bouwprojecten voor woningen en bedrijfspanden.

Het bedrijf werkt als asset-light hoofdaannemer en draagt de volledige verantwoordelijkheid voor projectcoördinatie, aansturing van onderaannemers, inkoop van bouwmaterialen, kostenbeheersing, kwaliteitstoezicht en communicatie met de klant. Het fysieke bouwwerk wordt uitgevoerd door een netwerk van gespecialiseerde onderaannemers, terwijl Lutrina het contractuele en uitvoeringsrisico draagt onder contracten met een vaste prijs of hybride contracten (vaste prijs met goedgekeurd meer- en minderwerk).

Naast de diensten als hoofdaannemer koopt Lutrina zelf bouwmaterialen in en levert die aan zijn bouwplaatsen. De inkoop en levering van materialen vormen een aparte margebron naast de vergoeding als hoofdaannemer en dragen bij aan de totale winstgevendheid van projecten.

Bedrijfsgegevens: registratienummer PVT-Q7UZ6R6; statutair adres Shamata Building, Nakuru–Nairobi Highway, Kinoo, Kabete District, Kiambu County (Wangige), Kenia; actief sinds 2019.

Leiding en bedrijfsmodel

Het bedrijf wordt geleid door CEO en enig aandeelhouder Doreen Kendi Mukami, een opgeleid ingenieur met eerdere werkervaring bij grote aannemers en vastgoedontwikkelaars in Kenia. Strategische besluitvorming, prijsdiscipline, selectie van aannemers en toezicht op de uitvoering zijn gecentraliseerd op managementniveau, wat past bij een bedrijfsmodel dat door het management wordt gedreven en niet door activa of technologie.

Lutrina heeft geen vaste eigen bouwploegen of zwaar materieel. Als onderdeel van de bevestigde ontwikkelingsstrategie wil het bedrijf selectief eigen bouwmaterieel aanschaffen en overstappen op een hybride uitvoeringsmodel, zodat het gestandaardiseerde civiele werkpakketten in beperkte mate zelf kan uitvoeren en de structuur met onderaannemers grotendeels behoudt.

De doelgroep van het bedrijf bestaat uit particuliere projectontwikkelaars, grondeigenaren en kleine commerciële investeerders die een voorspelbare oplevering zoeken onder één coördinerende aannemer. Het bedrijfsmodel legt de nadruk op flexibiliteit, gecontroleerde groei en lage vaste kosten, en steunt op gedisciplineerde projectselectie, nauwkeurige kostenramingen en goede coördinatie van onderaannemers.

Trackrecord en klanten

Lutrina heeft een trackrecord opgebouwd met vergelijkbare woning- en utiliteitsprojecten voor mkb- en institutionele ontwikkelaars in Nairobi, wat de positie in een herhaalbaar marktsegment ondersteunt. Herhaalopdrachten en een portefeuille van afgeronde projecten laten zien dat het bedrijf operationeel relevant is en niet afhankelijk van eenmalige of atypische contracten.

Lopende en geplande projecten zijn er met Optiven Ltd, Fanaka Real Estate, Centum Real Estate Ltd, Fusion Group en Username Properties Ltd.

Jaarlijkse rente
23.40 %
Looptijd
10 maanden
Nettowinst
Voucher
+0 USDC
Totaal rendement0.00012345678901234567890.012345678901234567890012345678901234567890 USDC
Meld je aan om te investeren